A galéria tulajdonosai: Bada Éva és Csiszár Beatrix

Mi a KÉPEZŐ?

A Képezőben képzőművészet-alapú foglalkozásokat, előadásokat tartunk, kiállításokat és összművészeti programokat szervezünk. Elhivatott szakemberek vagyunk, akik a művészet felszabadító erejét teszik fogyaszthatóvá és értelmezhetővé. Elkötelezetten hisszük, hogy a képzőművészetnek kiemelkedő szerepe van az emberek életében, azt gondoljuk, hogy életünk gazdagabb, mélyebb és színesebb lesz, ha képzőművészeti alkotást látunk, és elmélyedünk benne.

Miért jó képzőművészettel foglalkozni?

Fejleszti a kreativitásunkat

A kreativitásuk fejlesztésére a képzőművészet a legalkalmasabb. Emellett olyan esztétikai élményt is nyújthat, ami fejleszti a látásunkat és az ízlésvilágunkat.

Kikapcsol a napi rutinból

A művészetek képesek kibillenteni bennünket a napi rutinból, és új lendületet, inspirációt adni. Segít nagyobb távlatokba helyezni a problémát.

Növeli az érzelmi intelligenciát

A művészet fejleszti az empátiát és növeli az érzelmi intelligenciát. Táplálja lelkünket és szellemünket. A klasszikus művek segítenek történelmünk megértésében, a kortárs művek pedig rávilágítanak korunk aktuális problémáira.

Rólunk

Ismerj meg minket! A KÉPEZŐ Galéria tulajdonosai Bada Éva és Csiszár Beatrix. Szenvedélyesen szeretjük a képzőművészetet és valljuk, hogy a művészet nemcsak ismereteinket bővíti, hanem fejleszti a szépérzékünket, szellemileg és érzelmileg is feltölt, tágítja a világképünket, akárcsak egy jó könyv, egy jó film vagy egy színházi előadás, pont ilyen lehet egy képzőművészeti kiállítás, egy művészettörténeti előadás, vagy egy kreatív alkotó foglalkozás nyújtotta élmény is. Nem mindennapi élményt adunk a mindennapokra. Nem csak befogadni segítünk, hanem elfogadni.
Több éves szakmai tapasztalattal rendelkezünk képzőművészeti rendezvények szervezésében, gyerek és felnőtt foglalkozások összeállításában és levezetésében a Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria munkatársaiként. A KÉPEZŐben képzőművészet-alapú foglalkozásokat, előadásokat tartunk gyermekek és felnőttek részére, kiállításokat és összművészeti programokat szervezünk.

Célunk, hogy a gyerekek megszeressék a művészetet, ismerjék az emblematikus alkotásokat, tudják azokat korokhoz, alkotókhoz, stílusokhoz kötni, és hogy előbb-utóbb aktív múzeumlátogatók legyenek.

Elkötelezetten hisszük, hogy a képzőművészetnek kiemelkedő szerepe van az emberek életében, azt gondoljuk, hogy életünk gazdagabb, mélyebb és színesebb lesz, ha képzőművészeti alkotást látunk, ha elmélyedünk benne. Hiszünk a KÉPEZŐben, hisszük, hogy ettől is kicsit jobb lesz a világ.

Horváth-Lóczi Judit: Evenings with Them

Csapatunk

Bán Blanka

Művészettörténész

Bán Blanka vagyok: kulturális menedzser, művészettörténész és muzeológus a Magyar Nemzeti Galériában, művészettörténet tanár a Budai Rajziskolában, s nem utolsó sorban az egyik előadó a Képező kulturális terében.
Képzőművészeti és irodalmi könyveken nőttem tel, a szüleimnek köszönhetően gyermekkorom óta szívtam magamba a művészet szeretetét. Mindig is nyilvánvaló volt számomra, hogy bölcsész leszek, ám álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyire kiteljesedhetek a választott pályámon, hiszen nem csak a szakmámról van szó, hanem a hobbimról is.
Ha olyan munkát választunk, amit szeretünk, soha nem kell dolgoznunk - szól a bölcs gondolat, amivel maximálisan tudok azonosulni. A művészet egy olyan egyetemes nyelv, melyet - éljünk bárhol a világon -, mindannyian értünk. Összeköt, megnyit, inspirál, elgondolkodtat, elmélyít, felszabadít, tanít, és többé, jobbá tesz minket. Arra hivatott, hogy lemossa a lélekről a mindennapok porát, ahogyan Pablo Picasso gyönyörűen megfogalmazta.
Természetes, hogy az emberi lélek éhezi a szépet. A szakmám egyik leginspirálóbb része az számomra, amikor látom a hallgatóság tekinteteiben, hogy ráleltek egy műalkotásban. Akkor megszületik a csoda és hálás vagyok, hogy részese lehetek és segíthetek a megtalálásában. Lehet hát művészetek nélkül élni, de nem érdemes.

Morafkova Laura

Art Educator

My name is Laura Morafková, I was born in Bratislava. I am currently a student of Art History and Aesthetics at Eötvös Loránd University. I spent my childhood in Dubai and Thailand, where I had the opportunity to experience human diversity and the diversity of cultures and arts. I have a passion for creating and I believe that art can help us to understand ourselves and the world. Through creation we can develop not only our skills but also our creative thinking and self-expression. It can also teach us self-awareness. My goal is to further my education as an art therapist and museum educator. I did my internship at the Petőfi Cultural Agency as a gallery assistant. Besides my art activities, I regularly publish on exhibitions and public art life.

Hárs Anna

Művészetpedagógus

Hárs Anna vagyok, jelenleg művészettörténet mester szakos hallgató az ELTE BTK-n. Alapszakos diplomámat is itt szereztem. A jövőben múzeumpedagógusként szeretnék elhelyezkedni, itt a Képezőben is ennek a szenvedélyemnek élhetek!
Célom, hogy gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt át tudjak adni valamit abból a rajongásból, amit a művészet iránt érzek.

Marosi Eszter

A KÉPEZŐ Alapozó szakkör vezető

A művészeti nevelés legfontosabb feladatának tekintem, hogy a gyerekek
megtapasztalják a művészetek szépségét, a művészi alkotások létrehozásának és
befogadásának örömét, az alkotó fantázia, a teremtő képzelet mozgósítása, a
játékos, asszociációt serkentő alkotótevékenység által. Gyerekfoglalkozásaimon,
alkotó táboraimban járt és járatlan utakat keresek, hogy mindez megvalósíthatóvá,
elérhetővé váljon, általam is.
A Magyar Művészeti Akadémia ösztöndíjasaként végzett alkotó- és kutatómunkám
eredményeképp született meg a művészettörténet korszakaira fűződő, komplex
művészeti foglalkoztatókönyv-sorozatom, melynek első könyve Alapozó – Művészeti
alkotótechnikák fiataloknak címmel, 2024 novemberében jelent meg. Formába
önthettem mindazt, amit építészként és négy gyermek édesanyjaként átadhatok
alkotással telt éveimből, élményeimből, tapasztalataimból.
A KÉPEZŐ Alapozó szakköröm során a művészeti ismeretek élményalapú
elsajátítására és a kreatív alkotás örömének átadására törekszem.

Horváth Szilvia

Textil és ruhatervező

Horváth Szilvia textil és ruhatervező, több évig működtetett saját design márkát és üzletet Párizsban, majd a belsőépítészet és az enteriőr tervezés, később szakmája tanítása és a trendkutatás felé fordult. Majdnem két évtizede a Mod'Art International Budapest francia divat főiskola divattervező szakának a tanszékvezetője, öt éve pedig megalapította az első magyarországi trendirodát. Folyamatosan tart divattörténeti, divat ismereti és trend ismereti előadásokat különböző szakmai platformokon és aktívan részt vesz a hazai és nemzetközi divat színtér szakmai fejlesztésében.

Lengl Orsolya

Festőművész

Lengl Orsolya 2009 és 2016 között a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának hallgatója volt, ahol festőművész és képzőművész tanár diplomát szerzett. 2023–2024-ben a Budapest ArtMentor program résztvevőjeként mélyítette tovább szakmai látásmódját. Munkáival számos egyéni és csoportos kiállításon szerepelt, aktívan hozzájárulva a kortárs magyar művészeti élethez.

Alkotásai főként hagyományos olaj-vászon technikával készülnek, ugyanakkor gyakran kísérletezik új anyagokkal és megközelítésekkel. Művészetében visszatérő téma a transzparencia, valamint a tér, az idő és az emlékezet viszonyrendszere.

Fontos számára a művészet közösségformáló és hétköznapokat gazdagító szerepe. Ezért tart szívesen workshopokat is, hiszen meggyőződése, hogy a művészet szeretete és jelenléte mindannyiunk életét gazdagíthatja – akár a közös alkotás örömén, akár a mindennapi vizualitás tudatosabb megélésén keresztül.

Benyovszky-Szűcs Domonkos

Az Értsd a Kortárst Family program vezetője

Benyovszky-Szűcs Domonkos vagyok és a Magyar Képzőművészeti Egyetem festő tanszékén végeztem. Jelenleg a Pécsi Tudományegyetem DLA képzésében veszek részt, és Táncművészeti Egyetem Művészképző Intézetében tanítok. Az Értsd a Kortárst! projektben olyan programokat dolgoztam ki, melyek segítenek közelebb kerülni a kortárs alkotókat foglalkoztató jelenségekhez. Az előadásokban művészetkritikai szempontok mentén lépnek párbeszédbe a különféle művészek, vagy korok alkotásai, alapvetően az alkotók nézőpontján keresztül.

Takács Bernadett

Takács Bernadett művészetterapeuta, integrált kifejezés- és táncterapeuta, vezetői coach

Egész életemben két témakör érdekelt, izgatott. Egyrészt az ember, a személyiség, a tudatos fejlődés, másrészt pedig a művészetek, az inspiráló képek, élmények világa. Kezdetben miután elvégeztem a Magyar Iparművészeti Egyetem művészeti menedzser szakát, egy művészeti stúdiót vezettem. Pszichológiai tanulmányaimat követően évekig dolgoztam művészetterapeutaként a Jahn Ferenc Dél-Pesti Kórház Pszichiátriai rehabilitációs osztályán, ahol egyéni terápiás folyamatokat, valamint nyílt és zárt csoportokat vezettem. Személyi és életvezetési tanácsadóként lelki háttértámogatás volt a feladatom a Naturwell Egészségközpontban, vezetői coachként pedig a hozzám fordulók kiteljesedéséért, a bennük szunnyadó lehetőségek megvalósításáért munkálkodom. Magam is alkotó művész vagyok, jól ismerem a kreatív tevékenységek teremtő folyamatát. Hálával tölt el, hogy a Képezőben is alkalmazhatom azt a komplex tudást, aminek eddig birtokába kerültem.

Bálint Simon

Bálint Simon pszichológus, szervezetfejlesztő

Bálint Simon pszichológus, szervezetfejlesztő vagyok, csoportos és egyéni fejlesztést végezve 2004 óta dolgozom multinacionális szolgáltató és gyártócégek mellett hazai tulajdonban levő kis- és középvállalkozásokkal, valamint nonprofit szervezetekkel. Fő profilom a soft skill fejlesztés: vezetői készségek fejlesztése, valamint változatos tematikájú tréningek (csapatépítés) együttműködés, kommunikáció, konfliktuskezelés, telefonos panaszkezelés, ügyfélélmény, stresszkezelés, időgazdálkodás, interkulturális együttműködés, értékesítés, tárgyalástechnika; vezetői készségfejlesztés: motiváció, delegáció, helyzetfüggő vezetés, vezetői önismeret, coaching szemléletű vezetés, változáskezelés, értekezletvezetés), és a coaching-folyamatok. Kifejezetten élvezem, amikor az érintettek részvételével egy akut probléma vagy konfliktus köré szervezett workshopon dolgozzuk ki a megoldási utakat. Tanácsadó szakpszichológus végzettségem mellett különféle módszertanokat sajátítottam el. Felsőoktatásban a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetében orvosi kommunikációt, A METU Business és Team coach képzésén pszichológiai és csoportdinamikai relevanciájú tárgyakat, az ELTE Katasztrofapszichológiai szakképzésén közösségi krízisintervenciót oktattam. A csoportok dinamikájának felhasználásával, az emberi változás képességébe vetett hittel, a személyes motiváció felébresztésével, a készségek gyakorlásával, és támogató attitűddel dolgozom. A tapasztalati tanulás, a csoportdinamika, szerepgyakorlatok módszertanait a célcsoport igényeihez igazítva alkalmazom.
Ügyfeleim közül: MOL, KH Bank, Generali, Unicredit, Schaeffler Savaria, Hankook

Bellák Gábor

Művészettörténész

Lovass Dóra

Múzeumpedagógus, esztéta, független kurátor

Lovass Dóra vagyok, esztéta, független kurátor és múzeumpedagógus, a Szépművészeti Múzeum 1800 utáni Nemzetközi Gyűjteményének muzeológusa, az ELTE BTK Filozófiatudományi Doktori Iskolájának doktorandusza.
Pályámat még az egyetemi éveim alatt az FKSE-ben, a Fiatal Képzőművészek Stúdiójában kezdtem kurátorként. Ekkoriban főleg a 20. századi és kortárs művészet iránt érdeklődtem, szakdolgozatomat is 20. századi témából írtam. Több kisebb kortárs festészeti és fotókiállítást rendeztem az évek során. A Szépművészeti Múzeumban nagy elhivatottsággal 16 évig dolgoztam múzeumpedagógusként, e munkám mellett óraadóként az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai karán tanítottam. Mivel egyre jobban kezdett érdekelni a művészettörténeti kutatómunka, a mélyebb, rendszerszintű összefüggések vizsgálata, ezért 3 éve váltottam, és a Szépművészeti 1800 utáni Gyűjteményének munkatársa lettem. Doktori témám 20. századi osztrák grafika és művészetfilozófia.
Nagyon kíváncsi embernek tartom magamat, ezért szeretek múzeumpedagógusként és kutatóként is tevékenykedni, szívesen dolgozom gyerekekkel és felnőttekkel egyaránt, és boldogan kutatok olyan érdekességek, rejtett összefüggések után, amelyek nem feltétlenül tartoznak a legdivatosabb, legismertebb művészeti trendekhez. A vélemények sokféleségében és megoszthatóságában hiszek, abban, hogy a művészet közös ügy, amelyben mindenki megtalálhatja a számára érdekes, releváns és felemelő élményeket, műtárgyakat, vagy kapcsolódásokat.

Bába Veronika

Művészetterápia vezetője

Bába Veronika vagyok, félig lengyel származású. A Varsói Tudományegyetemen tanultam művészettörténetet, majd a MOME-ra jártam művészeti manager képzésre. Korábban a budapesti Lengyel Intézet képzőművészeti programjainak koordinátora, majd a Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria kiállításszervezője voltam, jelenleg az új Néprajzi Múzeum tartalomfejlesztésén dolgozom.

Soltész Kata

Komplex művészeti terapeuta Művészetterápia vezetője

Fejlesztőpedagógusként dolgozom autizmusban érintett gyermekekkel. A zene-, a képző-, és az iparművészet szeretete kiskorom óta jelen van az életemben. Egy-egy feszített időszakot követően leginkább a természetben, vagy alkotással tudok regenerálódni. Érdekel a szociálpszichológia, nagyon szeretek ruhákat varrni és megengedni magamnak a nappali álmodozást, mert ez segít megőrizni a lelki rugalmasságomat. A komplex művészetterápia módszere iránti elköteleződésem onnan ered, hogy megtapasztaltam, milyen finom áramlásokat képes elindítani az emberi lélekben és olykor a legváratlanabb pillanatokban is érezteti jótékony hatását.

Kovács Adrienn

Szocioterapeuta, művészetterápiás csoportvezető

Kovács Adrienn vagyok, az ALKOSS SZABADON! - Művészetterápiás kamasz csoport vezetője. Szociológia alapszak után a kultúra és életvitel szakirányt választottam, majd egyre erősebb lett bennem, hogy közvetlenebbül is szeretnék egyéni és közösségi szinten is értéket adó, segítő folyamatokban részt venni, így elvégeztem egy három éves szocioterapeuta - művészetterápiás csoportvezető/közösségépítő képzést.
A művészetterápiás alkalmak során mindig nagy hatással van rám, hogyan vagyunk jelen alkotásainkban, mozdulatainkban, és milyen csoportdinamikai folyamatok vezethetnek minket egyre közelebb magunkhoz. Az önismeret, a szabad önkifejezés és a művészetek végtelen kapcsolódási lehetőségeiben találtam meg azt az inspirációt, amit terapeutaként is szeretnék átadni.

Kolozsi Tímea

Művészeti projektmenedzser

Kolozsi Tímea vagyok, 2024-ben diplomáztam a Magyar Képzőművészeti Egyetemen képzőművészet-elmélet szakon. Önkéntesként részt vettem 2020-tól a Budapest Art Week-en, a Műtárgyak Éjszakája Fesztiválon, valamint az Art Market Budapesten, ahol 2023-ban gyakornokként is dolgoztam az előkészületeken. Számomra már az egyetem alatt egyértelmű volt, hogy egy pörgős, kreatív programokkal teli helyen szeretnék dolgozni, ahol szakmailag is tudok fejlődni.

Dr. Simonovics Ildikó

Divattörténész